Operaty wodno prawne, wnioski, pozwolenia

KONTAKT

Bielsko-Biała - Dodane przez Biuro Doradztwa Gospodarczego HOSSA (firma) -

Operaty wodno prawne, wnioski, pozwolenia

Pełna treść ogłoszenia Operaty wodno prawne, wnioski, pozwolenia

Korzystanie z wód przez przedsiębiorców ma status "szczególnego" i wymaga uzyskania pozwolenia wodno-prawnego. Korzystaniem takim jest m.in. pobór wód powierzchniowych i podziemnych, wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi, ale także odprowadzanie własną kanalizacją burzową wód opadowych i roztopowych do środowiska oraz wprowadzanie ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych.

Brak określenia minimalnych poziomów stężeń zanieczyszczeń sprawia, że praktycznie każdy podmiot, który wytwarza i odprowadza ścieki inne niż bytowo - gospodarcze jest zobowiązany do uzyskania pozwolenia wodno prawnego.

BDG HOSSA oferuje Państwu opracowanie tzw. operatu wodno-prawnego, który jest niezbędnym załącznikiem wniosku o wydanie pozwolenia na:
- pobór oraz odprowadzanie wód powierzchniowych lub podziemnych,
- wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi,
- przerzuty, piętrzenie wody,
- wprowadzanie ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych
- korzystanie z wód do celów żeglugi oraz spławu,
- wydobywanie z wód kamienia, żwiru, piasku oraz innych materiałów.

Pamiętaj!
Urządzeniem kanalizacyjnym jest zarówno system kanalizacji komunalnej, ale również kanalizacja należąca np. do innych zakładów przemysłowych, a nawet zbiornik bezodpływowy (szambo), z którego ścieki wywożone są do oczyszczenia.
Pobór wód oraz odprowadzanie ścieków do środowiska podlega obowiązkowi naliczenia i odprowadzenia do urzędu opłaty środowiskowej.

Mapa Bielsko-BiałaProfil założony około 5 i pół roku temu

Zapytaj o ogłoszenie - Operaty wodno prawne, wnioski, pozwolenia


Polecane, ciekawe strony z Bielsko Białej. Prowadzisz serwis o Bielsku Białej lub zwiazany z Bielsko Biała - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Portal Miłosników Bielska-Białej !Zobacz stronę BajtekSerwis !Zobacz stronę Akademia Językowa Boston !Zobacz stronę Centrum Grilli Gazowych Broil King !Zobacz stronę Sportowe Beskidy !Zobacz stronę Niezależny Portal Regionalny Bielska-Białej !Zobacz stronę Trasy rowerowe !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Bielsko City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Bielsko Białej: Żywiec ogłoszenia - Oświęcim darmowe ogłoszenia - Wadowice ogłoszenia bezpłatne - Tychy ogłoszenia - Żory sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Bielsko City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj