Operaty wodno prawne, wnioski, pozwolenia

KONTAKT

Bielsko-Biała - Dodane przez Biuro Doradztwa Gospodarczego HOSSA (firma) -

Operaty wodno prawne, wnioski, pozwolenia

Pełna treść ogłoszenia Operaty wodno prawne, wnioski, pozwolenia

Korzystanie z wód przez przedsiębiorców ma status "szczególnego" i wymaga uzyskania pozwolenia wodno-prawnego. Korzystaniem takim jest m.in. pobór wód powierzchniowych i podziemnych, wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi, ale także odprowadzanie własną kanalizacją burzową wód opadowych i roztopowych do środowiska oraz wprowadzanie ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych.

Brak określenia minimalnych poziomów stężeń zanieczyszczeń sprawia, że praktycznie każdy podmiot, który wytwarza i odprowadza ścieki inne niż bytowo - gospodarcze jest zobowiązany do uzyskania pozwolenia wodno prawnego.

BDG HOSSA oferuje Państwu opracowanie tzw. operatu wodno-prawnego, który jest niezbędnym załącznikiem wniosku o wydanie pozwolenia na:
- pobór oraz odprowadzanie wód powierzchniowych lub podziemnych,
- wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi,
- przerzuty, piętrzenie wody,
- wprowadzanie ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych
- korzystanie z wód do celów żeglugi oraz spławu,
- wydobywanie z wód kamienia, żwiru, piasku oraz innych materiałów.

Pamiętaj!
Urządzeniem kanalizacyjnym jest zarówno system kanalizacji komunalnej, ale również kanalizacja należąca np. do innych zakładów przemysłowych, a nawet zbiornik bezodpływowy (szambo), z którego ścieki wywożone są do oczyszczenia.
Pobór wód oraz odprowadzanie ścieków do środowiska podlega obowiązkowi naliczenia i odprowadzenia do urzędu opłaty środowiskowej.

Mapa Bielsko-BiałaProfil założony około 5 i pół roku temu

Zapytaj o ogłoszenie - Operaty wodno prawne, wnioski, pozwolenia


Polecane, ciekawe strony z Bielsko Białej. Prowadzisz serwis o Bielsku Białej lub zwiazany z Bielsko Biała - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Kwiaciarnie Rosa !Zobacz stronę Bielsko !Zobacz stronę Centrum Grilli Gazowych Broil King !Zobacz stronę Bielski Portal Internetowy !Zobacz stronę BajtekSerwis !Zobacz stronę Zdrowe Bielsko !Zobacz stronę Niezależny Portal Regionalny Bielska-Białej !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Bielsko City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Bielsko Białej: Żywiec ogłoszenia - Oświęcim darmowe ogłoszenia - Wadowice ogłoszenia bezpłatne - Tychy ogłoszenia - Żory sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Bielsko City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj