grafika

Modelki Hostessy Sklepy Fryzjerskie

TRASKO

Mężczyźni w XXI wieku

W Polsce od wielu lat szeroko pojęta moda kojarzona jest raczej ze środowiskiem kobiecym. Od jakiegoś czasu takie pojmowanie stanu rzeczy zmienia się wśród pewnej części społeczeństwa. Warto bowiem wspomnieć, że na zachodzie zarówno kobiety, jak i mężczyźni w tym samym stopniu interesują się zagadnieniami związanymi z najnowszymi trendami mody czy też z pielęgnacją twarzy i ciała. Wydaje się, że w Polsce do dziś wśród mężczyzn dominuje tak zwany typ macho. Czy nie można więc liczyć na to, że metroseksualizm na stałe zagości w świadomości polskich przedstawicieli płci męskiej?

Na przestrzeni lat wzorce mężczyzny z pewnością uległy mniejszej lub większej zmianie. Warto przyjrzeć się chociażby rynkowi medialnemu. Jeszcze kilka lat temu programy telewizyjne kierowane były raczej do kobiet. To samo działo się chociażby na rynku wydawniczym. Dziś sytuacja się zmienia. Parę lat temu na rynku pojawił się pierwszy magazyn lifestylowy dla mężczyzn Logo. Modny strój i elegancki wygląd to cechy, którymi odznaczają się coraz częściej ludzie wykształceni, mężczyźni sukcesu. Warto również wspomnieć, że zmienił się model mężczyzny idealnego dla kobiety. Niegdyś wspomniany styl macho przyciągał kobiety bardziej niż najlepsze feromony. Dziś pierwiastek metroseksualisty powinien być – według części kobiet – obecny w każdym mężczyźnie. Nie ma nic złego w tym, że także mężczyźni chcą ładne wyglądać, ładnie pachnieć czy ładnie się zachowywać. W pewnych kręgach kulturowych takie zachowania są kultywowane od lat.

Wydaje się, że z czasem większa część mężczyzn w Polsce zacznie dbać o siebie o wiele bardziej niż dotychczas. Zmiany dokonują się już teraz. Projektanci mody skupiają się nie tylko na kreacjach dla kobiet. Na wybiegach równie często u boku modelek pojawiają się modele. Firmy kosmetyczne produkują kosmetyki dla mężczyzn, a zakłady kosmetyczne oferują szereg zabiegów – niektóre z nich przeznaczone są stricte dla mężczyzn.

Metroseksualizm w Polsce